جمعه , فوریه 21 2020
خانه / موبایل / اندروید / ترفندهای مخفی در گوشی‌های اندرویدی

ترفندهای مخفی در گوشی‌های اندرویدی

ترفندهای مخفی در گوشی‌های اندرویدی

استفاده اپلیکیشن‌ها از اینترنت در پس زمینه را محدود کنید:

یکی از ویژگی‌های بسیار جالبی که در اندروید ارائه شده مربوط به امکان جلوگیری از دسترسی برخی اپلیکیشن‌ها به اینترنت و رد و بدل داده در پس زمینه گوشی می‌شود. به نوعی شما در اندروید یک فایروال برای مانیتور کردن رد و بدل داده توسط اپلیکیشن‌ها در پس زمینه گوشی خواهید داشت و می‌توانید آن دسته از برنامه‌هایی که تمایل ندارید با مصرف داده اطلاعات خود را آپدیت نمایند را محدود کنید. کافیست به شرح زیر عمل کنید:

  1. وارد بخش Settings شوید.
  2. گزینه Data Usage را انتخاب کنید.
  3. گزینه Data Saver را انتخاب نمایید.
  4. گزینه مذکور را فعال کنید.
  5. گزینه Restricted Data Access را انتخاب کنید.
  6. اپلیکیشن‌هایی را انتخاب کنید که تمایل دارید اجازه دسترسی به اینترنت در پس زمینه گوشی را داشته باشند.
  7. تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

گوشی گم شده خود را ردیابی کنید:

با استفاده از قابلیت Device Manager  اندروید می‌توانید همیشه از هر دستگاه دیگری مکان گوشی خود را ردیابی کنید. ناگفته مشخص است که برای انجام این کار باید حتما گوشی شما روشن بوده و ضمن اتصال به اینترنت، قابلیت موقعیت یاب آن هم فعال باشد.

ضمن اینکه شما باید با اکانت گوگل خود در گوشی لاگین شده باشید تا ردیابی آن را از طریق اکانت گوگل انجام دهید. برای استفاده از این قابلیت و ردیابی گوشی گم شده از طریق Device Manager مراحل زیر را طی کنید:

  1. مطمئن شوید که اپلیکیشن Android Device Manager در گوشی شما نصب و اکانت گوگلتان در آن لاگین است. همچنین از روشن بودن قابلیت Location (موقعیت یاب) و اینترنت گوشی هم اطمینان حاصل کنید.
  2. با کلیک بر روی این قسمت به صفحه تحت وب  Android Device Manager مراجعه کنید.
  3. گوشی مورد نظرتان را از منو انتخاب کنید و موقعیت مکانی آن را روی نقشه مشاهده نمایید.

با استفاده از قابلیت Android Device Manager حتی می‌توانید برای گوشی گم شده یا سرقت شده خود پیام ارسال کرده یا تمام اطلاعات آن را از راه دور حذف کنید.

روشن کردن حالت مهمان (Guest Mode):

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مفید و کاربردی اندروید جهت حفاظت از اطلاعات شما، فعال کردن حالت مهمان یا Guest Mode است. این قابلیت مناسب مواقعی است که می خواهید تلفن هوشمند خود را به طور موقت به شخص دیگری بسپارید اما در عین حال اطلاعات شخصی محرمانه ای دارید که نمی خواهید او به آنها دسترسی داشته باشد. Guest Mode معجزه اندروید برای چنین مواقعی است! با دو انگشت، صفحه نمایش را از بالا به پایین بکشید (Swipe کنید). آیکون کاربر را در بالا، سمت راست صفحه انتخاب کنید. آیکون افزودن مهمان یا Add guest ظاهر می شود. در این قسمت شما می توانید تعیین کنید کدام قابلیت ها برای شخص مهمان، فعال و در دسترس باشد.

گوشی خود را به ذره بین تبدیل کنید:

قابلیتی که شاید از وجود آن بر روی اندروید مطلع نیستید ذره بین داخلی اندروید است. ذره بین یکی از قابلیت ها کاربردی اندروید برای مطالعه صفحات شامل فونت ریز و یا حتی مشاهده دقیق تر تصاویر و فیلم ها در برنامه هایی است که امکان بزرگنمایی در آن ها در نظر گرفته نشده است.

برای فعال کردن این امکان به قسمت Accessibility تلفن با تبلت اندرویدی خود بروید. سپس با فعال کردن Magnification gesture هر زمان که نیاز داشته باشید با لمس 3 بار پشت سر هم صفحه می توانید ذره بین را فعال کنید. هم چنین به کمک دو انگشت می توانید صفحه را در حالت زوم پیمایش کنید.

منبع : کرک باز

درباره ی The_Godfather

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس